Jak urządzić gustownie kuchnię?

Jak urządzić gustownie kuchnię?

Kuchnia jest najważniejszym miejscem w domu. Nic więc dziwnego, że trzeba się dobrze na niej skupić przy urządzaniu mieszkania. Można ją zrobić na kilka sposobów. Pierwszy z nich to tradycyjny. W tym celu warto zatroszczyć się o odpowiednie staromodne kafelki. Najlepiej żeby parę z nich miało aplikację odnoszącą się do wystroju kuchni jak np. jakieś naczynia lub owoce. Jeżeli chodzi o szafki, to należy wybrać taki z drewnianymi gałki, co od razu doda kuchni staroświeckości. Dodatkowo na koniec można udekorować kuchnię staromodnymi pojemnikami na przyprawy oraz powiesić warkocz czosnku czy talerze na ścianach.

Jeżeli planujemy jednak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu, lepiej postawić na minimalizm. Warto jednak dodać w niej jakiś mocny akcent np. przywieszony sufit z lampkami pomalować na jakiś mocny, odznaczający się kolor. Będzie to jedyną ozdobą w nowoczesnej kuchni, bowiem, w przeciwieństwie do tradycyjnego stylu, nie ma tu miejsca na bibeloty, czy ozdoby na ścianach. Ostatnim przypadkiem jest otwarta kuchnia lub zagłębie kuchenne. Musi ona współgrać z pomieszczeniem, na które wychodzi. Należy więc urządzić oba pomieszczenia w podobnych stylach oraz takiej samej kolorystyce. Nie można zrobić np. nowoczesnej kuchni i tradycyjnego pokoju. Na koniec należy zadbać o wszelkiego rodzaju AGD, typu lodówka, zmywarka, czy pralka (jeżeli planujemy ją wstawić do kuchni) funkcjonowały jak najciszej. Będzie to bardzo przydatne zwłaszcza w nocy podczas snu.

Bez względu na to jak planujemy urządzić kuchnię, lepiej dobrze zaplanować jej wystrój podczas urządzania całego mieszkania, tłumaczy ekspert serwisu parkitka.com.pl.

Zostaw komentarz