Inwestycje w rewitalizacje miast

Inwestycje w rewitalizacje miast

Rewitalizacje miast to bardzo ważna kwestią dotycząca i sprzyjającą rozwojowi metropolii, pozwalając na ich zadbanie i lepszy wygląd. Mogą być one również doskonałą inwestycją, która przyciąga coraz więcej inwestorów z zagranicy. Coraz częściej pojawiają się oni na polskim rynku nieruchomości. Związane jest to z ogromnym popytem na mieszkania. Tym samym duża część firm deweloperskich otwiera zagraniczne siedziby. Powstają również różnego rodzaju spółki międzynarodowe. Obecnie przez panujący kryzys tego rodzaju inwestycje trochę osłabły, niemniej wciąż wiele się buduje.

Oprócz powstawania nowych osiedli, ma miejsce również rewitalizacja zdegradowanych terenów miejskich. Działania tego typu mają największą skalę w metropoliach takich jak: Poznań, Kraków, Gdańsk oraz oczywiście Łódź, będąca łakomym kąskiem do tego typu inwestycji ze względu na tereny postindustrialne, ale także i Częstochowa (sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż na parkitka.com.pl).

Tym sposobem inwestowanie w rewitalizację, która przyciąga coraz to więcej deweloperów z zagranicy jest z pewnością doskonałym pomysłem również dla rodzimego rynku. Wszak nie ma nic piękniejszego niż odrestaurowane fabryki, czy kamienice poprzerabiane na lofty, czy budynki użytku publicznego. Nie mówiąc już o zwrocie kosztów oraz zysku. Rewitalizacja jest bowiem tańsza niż budowa, a ceny takich lokali wcale nie są niższe niż nowo powstałych mieszkań. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla miast, które powinny dbać o tego typu działania. Jest to z pewnością lepsze niż wyburzanie i wstawianie nowoczesnych plomb. Umożliwia to zachowanie charakteru miasta, jego klimatu, zarazem dostarczając dochód oraz ożywiając gospodarkę.

Leave a Reply