Co to jest sprzedaż na raty?

Co to jest sprzedaż na raty?

Sprzedaż na raty jest obecnie jedną z najpopularniejszych form sprzedaży. Swoim klientom oferuje ją coraz więcej przedsiębiorców i sklepów, doskonale zdają sobie sprawę, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie. Natomiast druga strona transakcji, czyli klient korzysta na tym, ponieważ może posiadać określony produkt jeszcze zanim za niego zapłaci.

Sprzedaż na raty dotyczy wielu produktów. Do najpopularniejszych należą niewątpliwie: sprzęty RTV i AGD, sprzęt sportowy oraz meble. Przyczyną jest zwykle stosunkowo wysoka cena tych przedmiotów, dlatego właśnie producenci i sklepy oferują to bardzo wygodne rozwiązanie.

Zastanówmy się zatem, na czym polega sprzedaż ratalna. Stała się ona bowiem tak powszechna, że większość z nas się nad tym nie zastanawia, z góry zakłada natomiast, że uda się coś kupić właśnie za pomocą takiego rozwiązania. Jeżeli jakiś produkt został wystawiony na sprzedaż, zazwyczaj można wykorzystać jedną z opcji, dotyczącą jego kupna. Oczywiście, pierwsza polega na całościowym zapłaceniu za produkt, od razu staje się on naszą własnością i potem nie musimy się już niczym martwić. Problem pojawia się wtedy, gdy bardzo zależy nam na danym przedmiocie, ale po prostu nas na niego nie stać. Musielibyśmy zapłacić za niego na przykład kilka tysięcy złotych, co wydaje się naprawdę kosmiczną sumą.

Tymczasem sprzedaż na raty umożliwia nam spełnienie marzeń. Konieczne jest jednak, abyśmy uzyskali wszystkie niezbędne informacje o ratach, jest to bardzo ważne – tłumaczy doradca finansowy Expander. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na wysokość comiesięcznych rat, czyli na to, ile realnie przyjdzie nam płacić. Niezwykle istotną kwestią są także odsetki, czyli kwota, jaką dolicza się do podstawy.

Zostaw komentarz