Co to jest bank korespondent?

Co to jest bank korespondent?

Instytucje finansowe, w tym również banki działają na podstawie prawa bankowego i ich zadaniem jest świadczenie usług swoim klientom. Aby wszystkie czynności były przeprowadzane dobrze, czasami konieczne jest nawiązanie współpracy z oddziałami innymi banków (sprawdź listę banków działających w Polsce na informacjakredytowa.com). W tym wypadku najczęściej mamy do czynienia z filiami zagranicznymi.

Definicja określa, że bank korespondent to instytucja finansowa działająca za granicą, z którą aktualnie nawiązuje współpracę nasz bank. Mniejsze banki posiadają zazwyczaj kilku takich współpracowników, natomiast w przypadku większych i bardziej prestiżowych instytucji finansowych możemy mówić nawet o kilkunastu sprzymierzeńcach. Nawiązanie takiej współpracy jest korzystne przede wszystkim z punktu widzenia banku w kraju. Posiada on za granicą własne źródło informacji, z którego często można korzystać. To jednak nie wszystko, okazuje się bowiem, że także i klienci mogą odnieść określone korzyści. Jeżeli bardzo często podróżujemy i zdarza się, że dzielimy swoje życie pomiędzy dwa miejsca, a konkretnie dwa państwa, takie rozwiązanie wydaje się dla nas najlepsze. Nie musimy wówczas szukać całkowicie nowego banku i martwić się o wszelkie formalności.

W takiej sytuacji nasz bank, który działa w kraju, przesyła wszystkie niezbędne informacje o nas, jako klientach do banku korespondenta. Bez większego udziału z naszej strony dokonują się ważne formalności, dzięki którym będziemy mogli rozpocząć współpracę z bankiem korespondentem. Oprócz zapoznania się z informacjami o nas, bank za granicą otrzymuje historię naszych transakcji i dostęp do aktualnego rachunku. Dzięki temu możliwe jest niemal natychmiastowe rozpoczęcie współpracy, nie musimy właściwie na nic czekać.

Wyszukiwane frazy:,

Zostaw komentarz