Urządzanie mieszkania dla małych dzieci

Urządzanie mieszkania dla małych dzieci

Jeżeli kupiliśmy wreszcie własne mieszkanie i planujemy lub mamy małe dzieci, musimy pamiętać, że należy je odpowiednio urządzić. Pod dziecko bowiem nie powinien być dostosowany jedynie jego pokój, ale tak naprawdę całe mieszkanie. Zwłaszcza, jeżeli nasz maluch dopiero co zaczął raczkować, czy chodzić. Przede wszystkim więc należy zabezpieczyć wszystkie kontakty specjalnymi nakładkami. Jest to bardzo ważne, gdyż te miejsca stanowią dla niemowlęcia ogromne niebezpieczeństwo, a z pewnością włoży tam palec, jeżeli będzie miało okazję. Ponadto nie należy ustawiać wielu rzecz na niskich półkach. Dodatkowo trzeba zadbać, by wszystkie ciężkie przedmioty, mogące się wywrócić, nie były w zasięgu dziecka.

Bardzo istotną kwestią są również same meble. Z pewnością przy urządzaniu mieszkania, chce się, żeby wyglądało ono jak najefektowniej. Jednak przy małym dziecku, należy postawić przede wszystkim na praktycyzm. W tym wypadku odpadają meble z szybami np. szklane ławy. Warto też duże i niestabilne szafki poprzyczepiać do ścian (o ile w ogóle takie kupimy, gdyż lepiej tego po prostu nie robić). Należy też uważać na książki oraz bibeloty na półkach. Czasem może się zdarzyć, że spadną one na podłogę. W takim wypadku lepiej nie kłaść wielu książek ani ciężkich rzeczy na półkach, tylko pochować je w szafkach. Książki stojące wyżej powinny być zaś dobrze zabezpieczone przed upadkiem.

Jeżeli mamy raczkujące dziecko, warto na początek nie kupować dywanu do urządzanego mieszkania (sprawdź mieszkania na sprzedaż na parkitka.com.pl). Można na podłodze rozstawiać jakieś maty, po których dziecko będzie raczkowało.

Zostaw komentarz